Škola nogometa „Zovko-osiguranje“ Žepče, na prijedlog Sportskog saveza općine Žepče, nedavno je od strane Sportskog saveza ZDK nagrađena priznanjem za razvoj sporta u 2013. godini. Priznanje je došlo upravo u vrijeme kada vrijedni entuzijasti, djeca i omladinci obilježavaju 10. godina od osnivanja škole.

U međuvremenu, treneri škole su nogometnoj abecedi podučili preko 1.000 dječaka. Selekcije škole do sada su imale više od 700 takmičarskih i turnirskih utakmica. Prema riječima Ilije Šainovića, osnivača, ujedno i glavnog trenera, odnedavno je programski akcenat stavljen je na nastupe izvan granica Bosne i Hercegovine. “Zahvaljujući generalnom sponzoru, preduzeću „Zovko-Osiguranje“, koji je u ovih 10 godina donirao veliki novac za nogomet ovoga kraja, pa tako i školi. Bez obzira na sve opstrukcije pojedinih „sportskih radnika“ Žepča, koji je će sigurno prepoznati, mi smo opstali, i nikada nećemo dozvoliti da isti ili neki drugi pojedinci po svemu što je dobro, nažalost, pljuju. Na svu sreću, došlo je do promjena u našem Sportskom savezu, pa smo i mi, zahvaljujući novom predsjedniku, Darku Andrijeviću, sada i zvanično član velike porodice sportskih klubova našeg grada. Inače, nakon 2005. i 2007. godine, nama je ovo treće priznanje na nivou kantona”, kazao je Šainović, te u nastavku dodao: “Bitno je istači, trenutno za seniorsku ekipu nastupaju domaći nogometaši, koji su upravo proizvod naše škole. Pojedinci su bili i omladinski reprezentativci BiH, imamo još nekoliko talentiranih igrača, koji su također potencijal za mlađe selekcije BiH, a neki naši igrači već nastupaju i za premijerligaške klubove. Uz generalnog sponzora, klub mnogo pomažu još naš privrednik Stipo Slišković i Mato Zovko, načelnik Općine, čijom zaslugom smo nastupali i na velikom međunarodnom turniru u Norveškoj. Za razliku od nekih drugih, ostali smo operirani od „ključeva“, pa i nacionalnih, i uz podršku roditelja naših članova, na tome ćemo sigurno i istrajati. Hvala Bogu, kao i do sada, i u budućnosti će biti onih dobrih ljudi i organizacija, koji će prepoznati pravi, pošteni, iskreni i stručni rad, te sve skromno i nagraditi – istakao je bivši nogometaš, danas agilni trener.

Za 4. omladinske selekcije NK Žepče, nastupaju igrači koji su prošli ŠN „Zovko-Osiguranje“.

Autor: SportZDK

(0 glasova)
Označeno